Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle diy z dzieckiem

Jak zorganizować dziecku czas w domu, czyli kilka słów o DIY

Data publikacji 7 stycznia 2021

W czasie pandemii koronawirusa już nie raz zostaliśmy zmuszeni do pozostania w domu. O ile dorośli jakoś sobie radzą z tą izolacją, dzieciom bardzo brakuje codziennej aktywności. W tym zatem rola rodziców, aby w jakiś sposób zorganizować im czas. Z pomocą może przyjść DIY. Do czego wykorzystać filc dekoracyjny? Jakie magiczne przedmioty można wykonać z korków od wina? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

DIY – dlaczego warto?

DIY to skrót od angielskiej frazy „do it yourself”, czyli w tłumaczeniu „zrób to sam”. To idea skupiona na wykorzystywaniu ogólnie dostępnych przedmiotów – korków od wina, filcu dekoracyjnego, skrawków papieru, rolek po papierze toaletowym – i robienie z nich czegoś nowego, oryginalnego i niepowtarzalnego. Dzisiaj DIY przeżywa prawdziwy rozkwit. W Internecie pełno jest tutoriali, filmików instruktażowych oraz opisów przedmiotów, które można samodzielnie wykonać w kilku prostych krokach. Takie tworzenie czegoś z niczego to również świetny sposób na zorganizowanie dzieciom czasu w domu. W ten sposób można bawić się z młodszymi i starszymi maluchami bez zabawek. Dodatkowo DIY rozwija kreatywność i wyobraźnię u dzieci.

Jakie prace można wykonać z dzieckiem?

Każde dziecko uwielbia wycinanki, wyklejanki oraz składanie modeli. Właśnie dlatego DIY może stanowić doskonałą zabawę dla całej rodziny. No ale skąd czerpać pomysły? Wystarczy przejrzeć Internet. Znajdziemy tam wiele inspiracji, które nie wymagają wcale szczególnych narzędzi. Z reguły wystarczą nożyczki, klej, filc dekoracyjny dostępny w sklepie https://www.creativehobby.pl/pol_m_filc-i-filcowanie_filc-dekoracyjny-2879.html, skrawki papieru albo korki od wina. A co można z nich stworzyć? Korki po winie, kolorowy papier, słomka i nitka posłużą nam na przykład do wykonania pływających żaglówek. Z kolei z filcu dekoracyjnego, igły, nici i kilku kolorowych wstążek stworzymy oryginalną rybkę do zawieszenia albo zabawy. Sznurek i ozdobny papier do pakowania może też się przydać do wykonania oryginalnych girland.

Jak wybrać najlepszą zabawę?

Oczywiście wykonywany samodzielnie przedmiot należy dostosować do wieku i możliwości naszej pociechy. Nie każde dziecko sprawnie posługuje się igłą i nitką, aby wykonać rybkę z filcu dekoracyjnego. Ten sam gadżet może nam jednak posłużyć do oryginalnej wyklejanki. Tu wystarczy już umiejętność cięcia nożyczkami oraz klejenia. A gdzie kupić niezbędne akcesoria? Najczęściej dostępne są one w sklepach z materiałami papierniczymi, a także akcesoriami do scrapbookingu i decoupage’u. Poza tym można wykorzystać też elementy, które wszyscy mamy w domu, w tym właśnie wspomniane korki do wina albo rolki po papierze toaletowym.

Redakcja e-vintage.pl

Redakcja e-vintage.pl stawia sobie za cel inspirowanie czytelników do świadomego dbania o swój wizerunek, promując jednocześnie wartości estetyki, elegancji oraz luksusu. Nasze artykuły są adresowane do osób, które pragną wyrażać siebie poprzez swoje ubrania, styl życia oraz dbałość o swoje ciało i umysł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Wybór koszulki do biegania