e-vintage.pl

Blog o modzie i lifestyle

Uroda

Jak naturalnie nadać włosom brązowy odcień?

Obecnie w wielu miejscach wyprawa do fryzjera w celu ufarbowania włosów jest niemożliwa. Epidemia korona wirusa sprawiła, że wiele usług, do których byliśmy przyzwyczajeni, jest całkowicie nieosiągalnych. Mimo wszystko atrakcyjny wygląd włosów jest nadal ważny. Jak nadać swoim włosom piękne brązowe odcienie bez konieczności odwiedzania fryzjera. Rozważ poniższe wskazówki.

Wybierz odpowiednią dla siebie mieszankę henny

Możesz użyć henny w proszku, aby wydobyć naturalne brunatne odcienie włosów. Jednak sposób przygotowania mieszanki henny zależy od konkretnego odcienia brązu, który próbujesz osiągnąć.
• W przypadku zastosowania samej henny, może ona sprawić, że twoje włosy będą miały pomarańczowo-czerwony odcień. W przypadku koloru brunatnego dobrze jest mieszać hennę z innymi ziołami lub korzeniami. Jeśli jednak twoje włosy są białe, siwe lub w innym bardzo jasnym odcieniu, lepiej użyć henny solo.
• Jeśli masz już ciemne włosy, wymieszaj hennę z rumiankiem, aby rozjaśnić jej działanie, zachowując czerwono-brązowy odcień. Użyj jednej części sproszkowanego rumianku i dwóch części sproszkowanej henny.

Przygotuj swoją pastę

Gdy już zdecydujesz, jaki odcień chcesz nadać swoim włosom, przygotuj pastę. Weź hennę w proszku z wszelkimi używanymi dodatkami i wrzuć wystarczającą ilość wrzącej wody, aby uzyskać pastę. Następnie dodaj łyżkę octu. Dobrze wymieszaj i poczekaj, aż mikstura będzie letnia w dotyku.

Nakładaj na włosy

Najpierw zwilż włosy. Następnie załóż gumowe rękawiczki. Wmasuj pastę w skórę głowy i włosy. Rozczesuj włosy za pomocą grzebienia o drobnych zębach, aby upewnić się, że mieszanka jest równomiernie rozłożona na włosach. Następnie włóż wszystkie włosy pod czepek. Pozostaw pastę na 30 minut do 2 godzin. Jeśli twoje włosy są ciemniejsze, poczekaj dłużej.
Spłucz włosy. Zdejmij czepek i spłucz włosy pod czystą bieżącą wodą, aż do momentu gdy woda osiągnie naturalny kolor. Pozwól włosom wyschnąć na powietrzu. Osusz włosy na słońcu, jeśli to możliwe, aby zwiększyć efekty barwnika.

Zobacz więcej na adpin.pl