Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda

Moda dawnych lat

Data publikacji 25 października 2019


W dzisiejszych czasach pojawiają się coraz to nowe trendy w modzie. Warto wiedzieć, że wśród nowych tendencji, popularne stają się również nawiązania do przeszłości. Styl vintage zyskuje wiele zwolenniczek, które tęsknią za estetyką dawnych lat. Coraz częściej na ulicy możemy dostrzec kobiety, które ewidentnie są fankami estetki lat 80, 90, czy nawet wcześniejszych dekad. Co zrobić, jeżeli interesuje nas ten styl? Gdzie szukać ubrań i inspiracji? Na szczęście bez większych problemów można zacząć swoją przygodę z tym stylem.

Szukanie w internecie

Jak zwykle bywa w dzisiejszych czasach – niezwykle popularnym źródłem inspiracji i wiedzy o stylu vintage będzie internet. Znajdziemy tam wiele blogów czy stron internetowych, prowadzonych przez entuzjastki dawnego stylu, gdzie będą one prezentowały swoje własne zestawienia. Jeżeli jesteśmy początkujący w temacie, na pewno warto zacząć od zaglądania do nich i czytania ich porad. Te mogą dotyczyć tego, co będzie do siebie pasować, a także tego, gdzie kupić interesujące nas ubrania.

Jeśli styl dawnych lat fascynuje od dawna, warto też zdecydować, jakie konkretnie ubrania nas interesują. Dla jednych będzie to na przykład moda lat 90, a inni będą preferować lata 70. Każda z dekad charakteryzowała się oczywiście nieco innymi trendami i tendencjami. Jeśli więc chcemy być wierne konkretnym fasonom, kolorom czy materiałom, dobrze jest upewnić się jak wyglądały szczegóły danego stylu – na przykład w Internecie czy czasopismach.

Gdzie kupować ubrania gdy interesuje nas styl vintage?

Jest wiele opcji. Sklepy z odzieżą używaną stają się w ostatnich czasach coraz bardziej popularne. Znajdziemy tam nie tylko zupełnie nowe ubrania za ułamek ich rynkowej ceny, ale też właśnie wiele perełek z przeszłości. Będą to zarówno ubrania pochodzące z dawnych lat, jak i nowsze modele stylizowane i inspirowane taką estetyką. Oczywiście odwiedzanie tych sklepów wymaga sporo czasu i cierpliwości, ponieważ tak naprawdę nigdy nie wiemy czy uda nam się trafić na perełki.

Równie dobrym sposobem jest poszukiwanie ubrań online. Można regularnie odwiedzać popularne portale aukcyjne, gdzie znajdziemy często niezwykle oryginalne ubrania w stylu vintage. Pojawia się również wiele sklepów online z używanymi ubraniami, lub właśnie dedykowanych tylko i wyłącznie modzie dawnych lat. Tam bardzo szybko i sprawnie znajdziemy interesujące nas bluzki, sukienki czy żakiety. Oszczędzimy również na czasie. Warto jednak pamiętać, że do zakupów ubrań online będzie trzeba niestety doliczyć koszty wysyłki.

Redakcja e-vintage.pl

Redakcja e-vintage.pl stawia sobie za cel inspirowanie czytelników do świadomego dbania o swój wizerunek, promując jednocześnie wartości estetyki, elegancji oraz luksusu. Nasze artykuły są adresowane do osób, które pragną wyrażać siebie poprzez swoje ubrania, styl życia oraz dbałość o swoje ciało i umysł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

podwiązki damskie