Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle Jak szybko się spakować

Jak szybko się spakować i jeszcze szybciej zorganizować, gdy czasu mało, a samolot przecież nie zaczeka. Kilka rad, by wymarzone wczasy nie okazały się koszmarem

Data publikacji 31 lipca 2021

Przede niemal cały rok marzymy o wyjeździe wakacyjnym, a gdy ten zbliża się wielkimi krokami coraz bardziej się denerwujemy, a często nawet kłócimy z najbliższymi, a to dlatego, że tak nam zależy. Niestety przed samymi wczasami zamiast się cieszyć, większość z nas jest wkurzonych, bo przecież trzeba się spakować, ale też wszystko zorganizować, a samolot przecież nie zaczeka. Dlatego czas poznać kilka rad, by wymarzone wczasy nie okazały się koszmarem.

Nie zostawiaj nic na ostatnią chwilę

Lepiej wszystko wcześniej zaplanować, bo potem można żałować, a przy tym jeszcze się bardzo denerwować. Jeżeli planujecie wakacje z pupilem, to sprawdźcie przepisy dotyczące wjazdu do danego kraju, aby uniknąć stresujących sytuacji. Na pewno konieczne jest posiadanie paszportu z aktualnymi szczepieniami. Najczęściej zastosowanie ma przepis, że szczepienie przeciwko wściekliźnie musi  być wykonane po zaczipowaniu psa oraz nie później niż 21 dni przed samym wyjazdem, gdyż dopiero po tym czasie nabiera ważności. Większość krajów jest przyjazna zwierzętom i można bez problemu wchodzić na plaże. Oczywiście nie należy tego robić w największe upały, dodatkowo zawsze powinniście mieć wodę. Kolejną ważną rzeczą jest przewóz zwierzęcia i tutaj lepiej wybrać takie linie lotnicze, które pozwalają na przewóz w kabinie, a nie w luku bagażowym bądź też wybrać się samochodem bądź koleją. Do tego pomyślcie wcześniej o zakupie dobrych walizek do podróżowania, które są mocne, trwałe i wytrzymałe, a także wodoodporne. A teraz czas przejść do rzeczy wywołującej największe emocje, czyli szczepień. Większość krajów Europy Zachodniej wymaga certyfikatu i zaszczepienia, zatem jeżeli wybieracie się do Francji czy Włoch to o tym musicie bezwzględnie pamiętać. 

Czas na pakowanie – o czym należy pamiętać?

Jeżeli nie zostawicie nic na ostatnią chwilę, to także nie będziecie się zanadto denerwować i nawet przed samym wyjazdem będziecie tryskać dobrym humorem. Na pewno także samego procesu pakowania nie powinno się zostawiać na ostatnią chwilę. Pamiętajcie, że najlepiej sprawdzi się walizka na kółkach, a nie torba, którą potem trzeba nosić. Rzeczy należy spakować tylko tyle, ile się potrzebuje, bo nadbagaż jest kosztowny. Jeżeli wybieracie się na typowo plażowe wakacje, to nie ma sensu zabierać kilku par szpilek, bo i tak będziecie nosić klapki. Do tego nie ma sensu pakować eleganckiej odzieży, bo i tak się nie przyda. Na pewno trzeba zabrać letnie koszulki czy spodenki oraz stroje kąpielowe. Do tego nie można zapomnieć o kremie z mocnym filtrem oraz okularach przeciwsłonecznych. Przydadzą się też nakrycia głowy typu czapki z daszkiem czy kapelusze. 

Jak się spakować,  by nie zwariować?

Skoro teoria jest już opanowana, to czas przejść do praktyki, czyli samego procesu pakowania się. W tym przypadku wcale nie jest to trudne. Na samym dnie umieszczacie największe i najtrwalsze elementy, czyli kurtkę oraz obuwie. Następną warstwę powinny już tworzyć ubrania oraz bielizna.  A na samą górę warto włożyć kosmetyki, oczywiście zabezpieczone, najlepiej w kosmetyczce. Nie zabierajcie też pełnowymiarowych opakowań, lecz miniaturki. Można zakupić małe butelki i przelać choćby szampon czy fluid. Dwa razy warto też sprawdzić czy macie już spakowane dokumenty, najlepiej umieścić je w przegródce z boku bądź z przodu, tak aby mieć do nich łatwy dostęp. 

Spakujcie też…dobry humor

Pozostaje już tylko spakowanie dobrego humoru i nastroju. W końcu wakacje są po to, aby się świetnie bawić i naładować baterie, na kolejne miesiące bez wolnego w pracy. Każdy z Was powinien wrzucić na luz i aby uniknąć zdenerwowania lepiej wszystko zaplanować z wyprzedzeniem, dzięki temu unikniecie dodatkowo sytuacji, że o jakiejś ważnej rzeczy zapomnicie.  Na lotnisku oczywiście warto pojawić się nieco wcześniej, ale nie 2 godziny wcześniej, bo czas oczekiwania będzie się dłużył. 

Jeżeli wybieracie się do Azji czy Ameryki Południowej to nie zapomnijcie się zaszczepić. Listę niezbędnych szczepionek znajdziecie choćby na stronie https://medycynatropikalna.pl/szczepienia. Warto też wykupić ubezpieczenie zdrowotne.

Redakcja e-vintage.pl

Redakcja e-vintage.pl stawia sobie za cel inspirowanie czytelników do świadomego dbania o swój wizerunek, promując jednocześnie wartości estetyki, elegancji oraz luksusu. Nasze artykuły są adresowane do osób, które pragną wyrażać siebie poprzez swoje ubrania, styl życia oraz dbałość o swoje ciało i umysł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Wybór koszulki do biegania