Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Codzienne rytuały i zdrowe nawyki

10 grudnia 2020

Zacznijmy od początku, czyli od porannej rutyny dla zdrowia. Kilka prostych czynności, które systematycznie praktykowane, z czasem naprawdę wchodzą w krew i poprawiają jakość życia.

Codzienne rytuały

Zaraz po przebudzeniu zastosujmy zdrowy nawyk oczyszczający jamę ustną z toksyn. Ssanie oleju, bo o tym mowa, znane jest od tysięcy lat i praktykowane między innymi w Ajurwedzie. Kolejny poranny rytuał dla zdrowia, to szklanka ciepłej wody. Wypita na czczo, pobudzi układ trawienny i uruchomi jelita do wypróżnienia się. Temat wstydliwy, ale kluczowy dla zdrowia. Codzienne, poranne oddanie stolca powinno następować samoistnie pomiędzy godziną 5 a 7. Śniadanie to kolejna czynność, gdzie możemy wypracować zdrowe nawyki. Zdecydowanie lepiej, zjeść rano coś ciepłego, niż zimne kanapki. Czy to będzie owsianka, jajecznica czy omlet, warto zadbać o zawartość błonnika. Jeśli posiłek nie jest w niego bogaty, można zastosować posypkę z mielonego siemienia lnianego. Nasza codzienna dieta powinna składać się z minimum 5 posiłków.

Zdrowe nawyki

Zdrowy nawyk, jaki warto wdrożyć, to spożywanie każdego z nich w ciszy i skupieniu. Dokładne, powolne przeżuwanie ułatwia proces trawienia i pozwala nasycić się mniejszą porcją – czyli jest to też metoda na odchudzanie. Podczas dnia pracy, zwłaszcza siedzącej, nie zapomnijmy o przerwach na rozruszanie kości. Zdrowie naszemu kręgosłupowi zapewni chwila ćwiczeń rozciągających. Poza tym, udowodniono, że stosując przerwy jesteśmy efektywniejsi, niż w ciągłej nieprzerwanej pracy. Gdy dzień powoli się kończy, zdrowo jest się wyciszyć i zrelaksować. Oczywiście moc długiego i spokojnego snu jest wszystkim znana, jednak warto zastosować choć jeden codzienny rytuał, który poprawi jakość wypoczynku. Dla niektórych dobre wieczorne zdrowe nawyki to spa, czyli ciepła kąpiel z dodatkiem olejku lawendowego lub masaż stóp. Dla innych z kolei, lepiej sprawdzi się wypicie gorącego mleka z miodem i rozgrzewającymi przyprawami. A która metoda najlepiej zadziała u Ciebie?

obliczasrebra.pl
sweter golf

Redakcja e-vintage.pl

Redakcja e-vintage.pl stawia sobie za cel inspirowanie czytelników do świadomego dbania o swój wizerunek, promując jednocześnie wartości estetyki, elegancji oraz luksusu. Nasze artykuły są adresowane do osób, które pragną wyrażać siebie poprzez swoje ubrania, styl życia oraz dbałość o swoje ciało i umysł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wybór koszulki do biegania
Siodła
zawieszki dekoracyjne

Jesteś zainteresowany reklamą?

zawieszki dekoracyjne