Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Własny styl – wyrażanie siebie

Data publikacji 14 listopada 2019


Warto w sposób świadomy kreować własny wizerunek. Charakterystyczne elementy powtarzające się w stylizacjach mogą z czasem stać się znakiem rozpoznawczym. Należy umiejętnie je wykorzystywać, aby osiągnąć oczekiwany efekt. Na samym początku warto dokładnie wszystko przemyśleć. Pomocne będzie zgromadzenie inspiracji.

Na podstawie stylizacji innych można ustalić własne preferencje

Czasami może się okazać, że w naszej szafie brakuje elementów, które podobają się nam na innych. Warto wtedy rozważyć ich zakup i wykorzystywanie w codziennych strojach. Definiowanie oczekiwań może znacznie ułatwić późniejsze dobieranie do siebie rzeczy oraz uzupełnianie garderoby. Z tego powodu dobrze jest prowadzić listę zakupów i umieszczać na niej konkretne elementy ubioru. W ten sposób można stopniowo zaopatrywać się w kolejne produkty i wykorzystywać okazje cenowe, które akurat pojawiają się w sklepach. W ten sposób da się uniknąć wydawania zbyt dużych kwot na raz oraz podejmowania nietrafionych decyzji podyktowanych chwilowym zachwytem. Istotną kwestią jest znalezienie efektownego stroju, który pozwoli się wyróżnić na tle innych, ale równocześnie pozostanie dość uniwersalny. Sukienka pin up może być w wielu przypadkach doskonałym rozwiązaniem. Bez problemu da się znaleźć różnorodne warianty. Wiele z nich wygląda dość codziennie i może być zakładana nie tylko na większe wyjścia. Znaczenie mają tu zdobienia oraz kolorystyka.

Bezpieczne kolory

Najbezpieczniejszym wyborem na samym początku mogą okazać się stonowane barwy. Pastele i biel prezentują się dobrze i nie dominują zbyt mocno. Równocześnie dają możliwość kreowania wyglądu stylizacji przy wykorzystaniu dodatków. Stanowią jedynie tło dla biżuterii i akcesoriów. Warto świadomie wybierać kolorystykę ubrań, aby była jak najbardziej uniwersalna. Dzięki temu bez obaw można zainwestować w droższe rzeczy, które będą często noszone. Szczególną uwagę warto zwrócić na krój. Nawet w obrębie danego stylu można znaleźć różnorodne warianty sukienek. Priorytetem zawsze powinno być podkreślenie atutów sylwetki. Równocześnie bez problemu można ukryć występujące mankamenty. Warto o tym pamiętać w trakcie przymierzania ubrań i za każdym razem krytycznie oceniać jak się prezentują. W ten sposób można nauczyć się wybierania najlepszych modeli, które znacznie poprawią proporcje ciała. Kolejnym aspektem jest dopasowanie kolorystyki do urody. Szczególną rolę odgrywają tu elementy znajdujące się przy twarzy. Ich barwa może znacznie wpływać na to jak prezentuje się cera i pomagać w ukryciu mankamentów.

Redakcja e-vintage.pl

Redakcja e-vintage.pl stawia sobie za cel inspirowanie czytelników do świadomego dbania o swój wizerunek, promując jednocześnie wartości estetyki, elegancji oraz luksusu. Nasze artykuły są adresowane do osób, które pragną wyrażać siebie poprzez swoje ubrania, styl życia oraz dbałość o swoje ciało i umysł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Wybór koszulki do biegania