Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Minimalistyczna łazienka – jak ją urządzić?

30 czerwca 2020

Łazienka to miejsce wielofunkcyjne, dlatego jej aranżacja powinna bazować nie tylko na stronie wizualnej, ale i pragmatyzmie. Jeśli główną ideą w niej panującą jest minimalizm, konieczne jest jej urządzenie w taki sposób, który będzie wolny od przepychu, czy nadmiaru. Zobacz, jak urządzić minimalistyczną łazienkę, nie zaburzając założonej koncepcji.

Minimalizm w łazience

Minimalizm charakteryzuje się przede wszystkim prostymi formami. To także brak szaleństw kolorystycznych, czy strukturalnych – wedle zasady: „im mniej, tym lepiej”. Choć z pozoru mogłoby wydawać się to rozwiązaniem nudnym – nic bardziej mylnego. Pod hasłem minimalistycznej aranżacji kryją się bowiem  wysokiej klasy produkty i doskonałe jakościowo elementy. Urządzanie łazienki warto rozpocząć od wyboru przewodniego koloru. Sporą popularnością cieszy się biel, która kojarzy się z czystością i sterylnością, dlatego wydaje się idealnym motywem łazienkowym. To odpowiedni kolor do pomieszczeń w każdym rozmiarze – nawet te najmniejsze staną się optycznie powiększone, szczególnie gdy wybierzemy białe, błyszczące płytki, czy delikatnie mieniące się akcesoria łazienkowe.

W minimalistycznej łazience staramy się schować wszystkie przedmioty z pola widzenia, dlatego jej nieodłącznym elementem są zabudowy. Dzięki nim uzyskać można prawie niewidoczne schowki i szafy, ukrywając wszelkie zbędne bibeloty, które mogłyby sprawiać wrażenie bałaganu. Kompleksowa zabudowa sprawdza się również do ukrycia AGD, dzięki czemu wnętrze wydaje się bardziej nowoczesne i mniej zagracone.

Dodatki idealne do łazienki

Aby uzyskać efekt minimalizmu konieczne jest unikanie ornamentycznych kształtów, czy rzucających się w oczy gadżetów. Doskonałym rozwiązaniem będą akcesoria łazienkowe o prostych liniach – okrągłych lub kwadratowych, bez udziwnionych zdobień. Warto sięgać po dozowniki i mydelniczki w jednolitych kolorach pasujących do ścian lub barwy frontów mebli. Wszelkie dodatki powinny mieć gładką powierzchnię w kolorze ściany lub delikatne, nienarzucające się printy, które staną się dopełnieniem aranżacji.

Minimalizm nie musi wiać chłodem. Srebrną, chromowaną armaturę pomogą ocieplić puszyste ręczniki. Aby maksymalnie zredukować ilość elementów w pomieszczeniu, dobrym pomysłem są akcesoria łazienkowe podtynkowe, które montuje się bezpośrednio w ścianie.

Szerokie pole manewru daje odpowiednie oświetlenie. Dzięki taśmom LED wokół lustra, w suficie, czy pod szafkami wnętrze nabiera nowoczesnego stylu bez konieczności zagracania niepotrzebnymi detalami. Minimalistyczna łazienka nie musi być smutnym wnętrzem. Wystarczy kilka prostych patentów, a stanie się nowatorskim, luksusowym wnętrzem, które zachwyci każdego.

sweter golf

Redakcja e-vintage.pl

Redakcja e-vintage.pl stawia sobie za cel inspirowanie czytelników do świadomego dbania o swój wizerunek, promując jednocześnie wartości estetyki, elegancji oraz luksusu. Nasze artykuły są adresowane do osób, które pragną wyrażać siebie poprzez swoje ubrania, styl życia oraz dbałość o swoje ciało i umysł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wybór koszulki do biegania
Siodła
zawieszki dekoracyjne

Jesteś zainteresowany reklamą?

zawieszki dekoracyjne