e-vintage.pl

Blog o modzie i lifestyle

Moda Stylizacje

Stylizowanie sukienki

Dobrze dopasowana do sylwetki kreacja może pozytywnie wpłynąć na wygląd. Warto mieć to na uwadze w trakcie przeglądania ofert sklepów. Wszelkie mankamenty można bardzo łatwo zatuszować jeśli ma się świadomość po jakie ubrania sięgać. Niezbędne jest tu uzyskanie przynajmniej podstawowej wiedzy.

Analiza sylwetki

Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z artykułami i wpisami na blogach dotyczącymi analizy sylwetki. Znacznie ułatwi to określenie problemowych obszarów i znalezienie idealnego w danym przypadku rozwiązania. Tanie sukienki mogą sprawdzić się również na duże wyjścia. Istotne jest jedynie, aby prawidłowo je wystylizować i wyszukać idealny krój. Dużym atutem będzie tu z pewnością rozkloszowana spódnica. Wygląda bardzo elegancko i kobieco. Równocześnie pozwala zaokrąglić biodra i wyszczuplić talię. W ten sposób można zbudować kształt sylwetki. Przyda się to szczególnie u osób z szerszymi ramionami, które dominują wizualnie. W takiej sytuacji istotne jest również jakie wykończenie przy dekolcie się wybierze. Należy zrezygnować z mocno zabudowanych fasonów. Rękawki lub ramiączka również powinny być odpowiednio wycięte. Jednak jest to już bardzo indywidualna kwestia i dla ułatwienia najlepiej jest przymierzyć kilka wariantów sukienek. Dzięki temu można porównać je ze sobą i wybrać tą najlepszą. Kolejnym ważnym aspektem jest długość. Nie w każdej sytuacji kreacje do ziemi są wskazane.

Krótka i elegancka

Należy jednak pamiętać, że nieco krótsze warianty również mogą być eleganckie i efektowne. Wszystko zależy od kroju oraz użytej w trakcie szycia tkaniny. Często nawet niewielkie detale i zdobienia mogą niemal całkowicie zmienić charakter danej rzeczy. Warto nauczyć się dostrzegać takie niuanse i świadomie wyszukiwać je na sklepowych wieszakach. Inną istotną sprawą jest kolorystyka. Nie może być przypadkowa lub wybrana pod wpływem aktualnych trendów. Kluczowe jest tu dostosowanie odcieni do typu urody. W ten sposób można zatuszować wszelkie niedoskonałości i znacznie poprawić wygląd. Ma to szczególny wpływ na to jak prezentuje się twarz. Przy odpowiedniej kolorystyce cera wydaje się rozpromieniona i świeża. Podstawowym podziałem jest rozgraniczenie ciepłych i chłodnych barw Należy zwrócić na to uwagę i ograniczyć do konkretnej palety kolorystycznej. W ten sposób można uniknąć nietrafionych zakupów. Ułatwi to również tworzenie całej stylizacji i wyszukiwanie odpowiednich dodatków. Biżuteria nie może być przypadkowa. Jej zadaniem jest dopełnienie stroju, aby wyglądał na dopracowany. Wszystkie elementy muszą tworzyć spójną kompozycję.