Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Kto i kiedy powinien nosić biustonosze bez fiszbin?

22 sierpnia 2022 biustonosze bez fiszbin

Choć fiszbiny wzmacniają konstrukcję stanika, coraz częściej kobiety sięgają po proste i nieusztywniane wersje biustonoszy, ponieważ są komfortowe i nie uciskają ciała. Nie zawsze jednak można je nosić. Sprawdź, kiedy możesz pozwolić sobie na noszenie stanika bez fiszbin, by czuć się lekko i nieskrępowanie.

Te niewidoczne druty, które tworzą stabilną i dobrze podtrzymującą piersi konstrukcję są wskazane, jeśli chcesz ustabilizować i odpowiednio podnieść piersi. Jednak, gdy zależy Ci przede wszystkim na komforcie podczas noszenia bielizny, sięgaj po biustonosze bez fiszbin, w których możesz nawet spać. Nie powodują bolesnych otarć i niewygodnych ucisków. W sklepach internetowych z bielizną znajdziesz wiele ładnych i stylowych modeli.

Rodzaje biustonoszy bez fiszbin

Sportowe wersje bielizny bez fiszbin to wygodne formy, które są dedykowane spokojniejszym dziedzinom sportu, bez intensywnych podskoków. Są idealne, kiedy ćwiczysz jogę czy pilates – dużo lepsze niż tradycyjne wersje, ponieważ sportowe wersje bez fiszbin zapewniają ponad 60% skuteczniejszą stabilność i stateczność piersi. Miseczki są najczęściej modelowane termiczne i usztywniane, bez wykorzystania drutu, tylko specjalistycznej pianki. Mają szerokie ramiączka oraz wygodne zapięcia.

Braletki to miękkie staniki, przypominające fasonem krótki top. Nie krępują ruchów i nie ściskają mocno, a piersi układają się swobodnie, zachowując swój naturalny kształt. Nie mają fiszbin i mocnych usztywnień, ale prezentują przepiękny, koronkowy krój. Rosnąca popularność biustonoszy bralette wiąże się z ruchem body positive i tym, że kobiety nie chcą już nadmiernie powiększać biustów, ale preferują swobodne eksponowanie naturalnych kształtów, niezależnie od ich rozmiaru.

Na rynku dostępne są także staniki w typie half-cup, które mogą prezentować wszyte fiszbiny, ale dostępne są także wersje miękkie, bez drucianej konstrukcji. To alternatywa dla biustonosza brallete, kiedy potrzebujesz stanika pod mocno wydekoltowaną bluzkę, ponieważ ich górna część układa się w kształcie litery V.

Dla kogo są dedykowane biustonosze bez fiszbin?

Modele bez sztywnej konstrukcji są przeznaczone zazwyczaj dla kobiet młodych, z jędrnym i niewielkim biustem. To również idealny biustonosz dla dziewczynki, która dopiero wchodzi w okres dojrzewania. Jej biust jest mały, dopiero się kształtuje, dlatego nie potrzebuje ona podkreślenia czy podnoszenia. Bielizna bez fiszbin jest rekomendowana również dla młodych i karmiących mam, których piersi są wrażliwe na dotyk.

Oprócz biustonoszy do karmienia na rynku znajdziesz także modele idealne dla amazonek oraz kobiet, które z innych powodów nie mogą nosić staników z drucikami. Wyróżniają się one większą miękkością oraz nie drażnią piersi. Biustonosze bez fiszbin będą odpowiednie również dla kobiet uprawiających sport. Przy intensywnych treningach jednak nie rezygnuj z biustonosza z fiszbinami, tylko noś go do spokojniejszych aktywności. Dobrze dobrany biustonosz bez fiszbin sprawi, że będziesz czuć się w nim lepiej i wygodniej niż w usztywnianym modelu lub zupełnie bez stanika.

sweter golf

Redakcja e-vintage.pl

Redakcja e-vintage.pl stawia sobie za cel inspirowanie czytelników do świadomego dbania o swój wizerunek, promując jednocześnie wartości estetyki, elegancji oraz luksusu. Nasze artykuły są adresowane do osób, które pragną wyrażać siebie poprzez swoje ubrania, styl życia oraz dbałość o swoje ciało i umysł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

podwiązki damskie
trampki
sweter golf

Jesteś zainteresowany reklamą?

sweter golf