Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Moda lat 70

16 października 2019

Moda lat 70. powraca do łask. Nic w tym dziwnego, ponieważ ówczesne stroje, całe stylizacje oraz fryzury lat 70. są bardzo wyraziste, a przecież każdy z nas chce się wyróżniać. To co jest najbardziej charakterystyczne jeżeli chodzi o modę lat 70. to dzwony. Były one jeszcze przez chwilę modne pod koniec lat 90. ówczesnego wieku. Dzisiaj można tak naprawdę chodzić już we wszystkim.

Gdzie szukać inspiracji jeżeli chodzi o lata 70.?

Z pewnością powinniśmy zajrzeć do Internetu. To tam znajdziemy bardzo dużo stylizacji oraz inspiracji. W dzisiejszych czasach naprawdę wielu reżyserów tworzy filmy w stylu lat 70., dzięki czemu nie zapomnimy o ówczesnych ubraniach i fryzurach. Także jak widać – nie ma żadnego problemu, żeby znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązania. Nie bez znaczenia jest także makijaż – musi być on mocny i bardzo podkreślać oczy.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć na temat mody lat 70.?

Bardzo krótkie spódnice noszą nazwę ”miniówki”. W latach 70. można było znaleźć bardzo dużo kobiet chwalących się swoimi długimi nogami. Był to bardzo odważny strój i nie każda osoba mogła sobie pozwolić na noszenie krótkich spódniczek. Oprócz spódnic można było także spotkać sukienki długości mini. Dzięki podkolanówkom każda z kobiet (niezależnie od tego ile miała lat) wyglądała bardzo modnie i bardzo młodo. Nie można zapominać także o kombinezonach szytych z połyskujących i różnokolorowych materiałów. Posiadały one ponadto przyciągające wzrok detale. Kombinezon również powrócił do łask. Jeżeli chodzi o obuwie, w tym miejscu należy wspomnieć o obszernych butach na platformie.

Inne informacje na temat mody lat 70

Każdy z nas powinien wiedzieć o tym, że oprócz strojów bardzo ważne było zapuszczenie włosów na klacie i wyeksponowanie ich na przykład rozpiętym guzikiem w bluzce. Sukienki maxi co prawda zasłaniały nogi, ale nie znaczy to, że nie podkreślały one sylwetki kobiety, która ją nosi. Niniejsze sukienki były uszyte z bawełny, zdobiono je także nadrukami kwiatowymi. Koszule, które się błyszczały to dopiero był hit mody. Dodatki typu kapelusze i bransoletki to był totalny ”must have”. W latach 70. bez wątpienia królowały wyraziste wzory oraz dzisiaj niezrozumiałe dziwne spodnie i bluzki. Nie zapominajmy o futrach ze zwierząt. Dzisiaj to dosłownie barbarzyństwo, kiedyś jednak każdy marzył o takim futrze. Sukienki z zakładanym dekoltem to była super sprawa. Została ona zaprojektowana przez Diane von Furstenberg. Taka sukienka z lat 70. świetnie pasowała do każdego typu kobiecej sylwetki.

sweter golf

Redakcja e-vintage.pl

Redakcja e-vintage.pl stawia sobie za cel inspirowanie czytelników do świadomego dbania o swój wizerunek, promując jednocześnie wartości estetyki, elegancji oraz luksusu. Nasze artykuły są adresowane do osób, które pragną wyrażać siebie poprzez swoje ubrania, styl życia oraz dbałość o swoje ciało i umysł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

podwiązki damskie
trampki
sweter golf

Jesteś zainteresowany reklamą?

sweter golf