Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś
Poradnik

Makijaż w stylu lat 70

Data publikacji 5 listopada 2019


Okres karnawału to czas licznych spotkań i bali. Imprezy w szerszym gronie bardzo często są tematyczne, na przykład w stylu lat 70 czy też 80. W takiej sytuacji gości obowiązują specjalne przebrania, które doskonale nawiązują do tego okresu.
Stare garnitury, sukienki i inne elementy można często wypożyczyć w pobliskim punkcie. Takie rozwiązanie to spora oszczędność, gdyż za jednorazowe wypożyczenie opłata wynosi kilkadziesiąt złotych. Niekiedy konieczne jest także wpłacenie kaucji, która zostanie zwrócona gdy odzież nie będzie posiadała śladów zniszczeń, na przykład dziur czy plam.

Gdzie szukać inspiracji?

Ogromne znaczenie ma również specjalny makijaż. Aby znaleźć wiele rad i wskazówek jak umiejętnie wykonać makijaż w konkretnym stylu warto skorzystać z wyszukiwarki internetowej. W okno wyszukiwania wystarczy wpisać krótkie, ale konkretne hasło, na przykład makijaż lata 70.
W wynikach wyszukiwania pojawią się liczne artykuły stworzone przez znane makijażystki a także krótkie filmy instruktażowe, w których krok po kroku opisany jest proces wykonania wybranego makijażu.
Klasyczny makijaż w stylu lat 70 można bardzo szybko wykonać przy pomocy kilku podstawowych kosmetyków. W pierwszym kroku na skórę twarzy warto nanieść transparentną bazę pod makijaż, która sprawi że będzie on trwały przez wiele godzin. Bazę bez obaw można nakładać także na powieki, gdyż jest ona bezzapachowa i nie wywołuje podrażnień. Preparat ten dostępny jest w wielu marketach, dyskontach, drogeriach oraz sklepach chemicznych w cenie nie przekraczającej kwoty kilkudziesięciu złotych.

Modny makijaż lat 70

Następnie należy nałożyć podkład w dobrze dobranym odcieniu. Warto zrobić to przy pomocy dedykowanej gąbeczki, która umożliwia dokładne rozmieszczenie produktu nawet w trudno dostępnych miejscach, na przykład załamaniach powieki. Na kości policzkowe i można nanieść odrobinę różu bądź bronzera.
Ogromne znaczenie mają oczy. Powinny być one wyraziste dlatego na dolną i górną powiekę trzeba nanieść wybrany cień w dowolnym kolorze. Następnie tuż przy linii rzęs za pomocą eyelinera czy też dobrze zatemperowanej czarnej kredki konieczne jest wykonanie charakterystycznej linii, wyciągniętej mocno do góry tuż przy zewnętrznym kąciku oka. Linia powinna być dobrze widoczna i dokładnie wykonana. Nie można zapominać oczywiście o dokładnym nałożeniu tuszu na rzęsy. Aby były one gęste i wydłużone dobrze jest nałożyć dwie a nawet trzy warstwy produktu.
Na usta wystarczy nanieść ulubioną pomadkę lub szminkę w kolorze jasnego różu czy też ognistej czerwieni.

Redakcja e-vintage.pl

Redakcja e-vintage.pl stawia sobie za cel inspirowanie czytelników do świadomego dbania o swój wizerunek, promując jednocześnie wartości estetyki, elegancji oraz luksusu. Nasze artykuły są adresowane do osób, które pragną wyrażać siebie poprzez swoje ubrania, styl życia oraz dbałość o swoje ciało i umysł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?