e-vintage.pl

Blog o modzie i lifestyle

Lifestyle

Kobiety Bonda ważną częścią filmów z Jamesem Bondem

W świecie filmowym istnieją pewne role, które przechodzą do legendy. Jednym z przykładów, który możemy tutaj przytoczyć są wszystkie filmy o przygodach słynnego agenta 007. Jego burzliwe perypetie śledzą miliony ludzi na całym świecie a premiera „nowej części Bonda” jest każdorazowo jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów danego roku.

Kobiety Bonda

Wiele osób wciąż jednak nie wie, że oprócz głównego bohatera jest jeszcze ktoś, kto jest ważną częścią filmu. Mówimy tutaj oczywiście o kobietach słynnego agenta jej królewskiej mości. Płeć piękna od zawsze była w popkulturze uważana za coś co nieodłącznie łączy się z bogactwem i luksusem. Niemniej jednak wydaje się, że w opisywanej przez nas serii role kobiece urosły do miana kultowych. Ciekawym zabiegiem, który stosują scenarzyści jest to, że tak jak i sam James Bond tak i jego partnerki zmieniają się dość często. W tym artykule postaramy się przybliżyć Wam poszczególne dziewczyny Bonda, nie zapominając oczywiście, że w tym szacownym gronie znajduje się także Polka, ale o tym za chwilę. Trzeba przyznać, że lista prezentuje się dosyć okazale. Nie sposób wymienić je wszystkie więc skupimy się jedynie na tych wybranych.

Filmy Bonda

Pierwszym filmem z tego cyklu był oczywiście „Doktor No”. W nim w rolę kobiety Bonda wcieliła się szwajcarska aktorka Ursula Andress. Następnie zaprezentowano tytuł „Pozdrowienia z Rosji”. Tutaj w rolę kobiecą weszła Eunice Gayson. Co ciekawe aktorka ta była już zaangażowana w pierwszą część. Warto to podkreślić, gdyż obecnie jest ona jedyną kobietą, która zagrała w tej serii dwukrotnie! Przeskoczmy teraz do roku 1995. Wówczas zaprezentowano tytuł „GoldenEye”. Dla nas Polaków jest on szczególnie bliski, gdyż to właśnie w nim zagrała nasza rodaczka – Izabella Scorupco. Trzeba przyznać, że będąca wówczas w szczycie swej aktorskiej kariery Scorupco spełniła pokładane w niej nadzieje. Wciąż nie brakuje bowiem osób, które uważają właśnie ten tytuł za najlepszą ze wszystkich części. Nawiasem mówiąc dodatkową popularność naszej aktorce przyniósł także związek z ówcześnie najlepszym polskim hokeistą Mariuszem Czerkawskim. Ten grając w lidze hokeja na lodzie nazywanej NHL za oceanem także mógł pochwalić się swoją renomą. Reasumując więc nasze rozważania nasuwają się teraz dwa pytania. Kim były dziewczyny Bonda? Czy ich rolą było wyłącznie towarzyszenie głównemu bohaterowi i bycie niejako jego „ozdobą”? Otóż tego typu stwierdzenie byłoby sporym nadużyciem i pokusić się o nie może właściwie tylko ten, kto nie widział żadnego filmu z Jamesem Bondem w roli głównej.