Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak konturować twarz?

26 października 2019

Dobry makijaż potrafi zdziałać cuda. Niezależnie od tego, jak teraz wyglądasz, możesz zapewnić sobie zupełnie nową prezencję przy pomocy odpowiednich kolorowych kosmetyków. Jasny korektor poradzi sobie z zamaskowaniem większych cieni pod oczami, czyli głównym skutkiem ubocznym nieprzespanej nocy. Tusz do rzęs otworzy oko i sprawi, że spojrzenie nabierze większego wyrazu i głębi. Możesz też zdecydować się na pełne konturowanie twarzy, aby wyszczuplić się tam, gdzie tego potrzebujesz i nadać sobie przepięknego błysku. Na tę metodę wykonywania makijażu panuje ostatnio ogromna popularność. A zaraz dowiesz się, jak ją wykorzystać w praktyce, by efekt był wyraźny, ale jednocześnie nieprzesadzony.

Techniki konturowanie twarzy

Najpierw zdecyduj się na jedną z dwóch technik konturowania twarzy. Możesz to bowiem robić albo na mokro, albo na sucho. Co będzie lepsze? Jeżeli jesteś osobą początkującą, która nie do końca zna się na makijażu i ledwo radzi sobie z narysowaniem prostych kresek eyelinerem, zdecyduj się na konturowanie na sucho, które jest znacznie prostsze. Nim nie powinnaś raczej zrobić sobie krzywdy. Produkty do konturowania na sucho są delikatniejsze i nie dają zbyt intensywnego koloru, dzięki czemu trudno z nimi przesadzić. Jeżeli jednak trochę już siedzisz w temacie i potrafisz wykonać sobie porządny makijaż, możesz zaszaleć i zdecydować się na konturowanie twarzy na mokro, które jest na pewno znacznie bardziej efektowne. W niektórych sytuacjach warto też połączyć obie metody. Jeżeli szykujesz się do bardzo ważnego wyjścia, najpierw wykonturuj twarz na mokro, a potem przejść do kosmetyków suchych – efekt będzie fantastyczny i utrzyma się przez cały dzień!

Czas rozpocząć konturowanie twarzy

Przygotuj więc sobie wszystkie kolorowe kosmetyki i małe lusterko i zabierz się do pracy. Ten jeden raz musisz skupić się na swoich mankamentach. Przyjrzyj się twarzy z bliska i pomyśl, co chciałabyś w niej zmienić. Następnie trzymaj się podstawowej zasady prawidłowego konturowania – te miejsca, które chcesz wyszczuplić, potraktuj ciemnymi produktami, a te wymagające uwypuklenia podkreśl rozświetlaczem. Pięknie zagrasz wtedy światłem, które wydobędzie twoje największe atuty i ukryje mankamenty. A jak to może wyglądać w praktyce? Standardowe konturowanie polega na nałożeniu ciemnego bronzera na linii poniżej kości policzkowej, która ma się ciągnąć od samego kącika ust aż do ucha. Powyżej tego miejsca kładziesz natomiast rozświetlacz, który pięknie rozjaśnia buzię. Jeżeli jednak oczekujesz spektakularnego efektu, musisz bardziej pokombinować.

sweter golf

Redakcja e-vintage.pl

Redakcja e-vintage.pl stawia sobie za cel inspirowanie czytelników do świadomego dbania o swój wizerunek, promując jednocześnie wartości estetyki, elegancji oraz luksusu. Nasze artykuły są adresowane do osób, które pragną wyrażać siebie poprzez swoje ubrania, styl życia oraz dbałość o swoje ciało i umysł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wybór koszulki do biegania
Siodła
zawieszki dekoracyjne

Jesteś zainteresowany reklamą?

zawieszki dekoracyjne