Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda makijaż permanentny oczu

Makijaż permanentny oczu – wszystko, co trzeba wiedzieć

Data publikacji 11 grudnia 2020

Dzisiejsza kobieta to kobieta elegancki i jednocześnie zabiegana. Jak to połączyć? Warto skorzystać z możliwości jakie daje nam kosmetologia, by zadbać o swój wygląd i jednocześnie dobre samopoczucie. Makijaż permanentny oczu to sposób na elegancki wygląd o każdej porze dnia. Co trzeba wiedzieć przed zabiegiem?

Czego można się spodziewać?

Makijaż permanentny oczu to zabieg, który przeprowadzany jest za pomocą precyzyjnej igły na poziomie naskórka. Makijaż wykonany ręcznie może utrzymać się od 6 miesięcy nawet do 1,5 roku. Makijaż permanentny oczu wykonany urządzeniem może zdobić naszą twarz przez okres nawet kilku lat.

Makijaż permanentny oczu to zabieg, którego efekt w dużej mierze zależy od umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg. Nie jest to jednak jedyny wyznacznik. Metabolizm, pigmentacja skóry czy wiek również mają wpływ na wygląd makijażu permanentnego oczu.

Makijaż permanentny oczu – zalecenia przed zabiegiem

Decydując się na zabieg mikropigmentacji oczu koniecznie trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Już dwa miesiące przed zabiegiem należy przestać stosować odżywki na porost rzęs. Przed zabiegiem należy usunąć sztuczne rzęsy.

Warto również pamiętać, by na zabieg przyjść wypoczętą. Skóra jest wtedy bardziej podatna na działanie pigmentu. Lepiej współpracuje.

24 godziny przed zabiegiem należy unikać spożywania kawy, napojów, w których znajduje się tauryna czy kofeina. Nie należy również spożywać alkoholu oraz innych używek. Bardzo ważna jest również rezygnacja z leków, które mogą wpływać na rozrzedzenie krwi (np. aspiryna).

Zalecenie po zabiegu

Makijaż permanentny oczu może spowodować, że wystąpi zaczerwienienie, podrażnienie, swędzenie czy miejscowe opuchniecie skóry. Jest to krótkotrwały objaw, który ustąpi po kilku lub kilkunastu godzinach.

Chcąc, by makijaż permanentny oczu był zabiegiem, po którym osiągniemy maksymalne efekty koniecznie trzeba zastosować się do zaleceń osoby wykonującej zabieg.

Przez pierwsze 10 dni po zabiegu należy unikać opalania. Nie wskazane jest korzystanie z solarium. Należy unikać długotrwałego wystawienie twarzy na działanie zimnego powietrza, wody czy wody chlorowanej lub ozonowanej.

Z kosmetyczką należy ustalić z jakich kosmetyków należy korzystać i nie ma potrzeby stosowania większej ilości dodatkowych kosmetyków.

Makijaż permanentny oczu to zabieg, który podkreśli oczy i pozwoli na uzyskanie idealnego efektu, którym kobieta będzie mogła cieszyć się przez długi czas. Jest to sposób na podkreślenie swoich atutów, który jednocześnie ułatwi i usprawni codzienna pielęgnację.

Redakcja e-vintage.pl

Redakcja e-vintage.pl stawia sobie za cel inspirowanie czytelników do świadomego dbania o swój wizerunek, promując jednocześnie wartości estetyki, elegancji oraz luksusu. Nasze artykuły są adresowane do osób, które pragną wyrażać siebie poprzez swoje ubrania, styl życia oraz dbałość o swoje ciało i umysł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

biżuteria