Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda

Jak golić brodę? Praktyczne porady i najlepsze kosmetyki

Data publikacji 5 czerwca 2020

Brody od kilku lat są w modzie i nie mają zamiaru z niej wychodzić! Coraz więcej mówi się o poprawnej pielęgnacji i całym rytuale brodomaniaków. Jeśli także marzysz o bujnym zaroście powinieneś poznać tajniki dbania o swoją twarz. Z kolej osoby, które są już posiadaczami brody powinny dowiedzieć się, jak utrzymać ją w świetnej kondycji i wyglądzie. Dlatego dziś zajmiemy się kwestią golenia. Jak to robić, aby broda była zadbana i wyglądała dobrze?

Strzyżenie brody – jak to zrobić?

Wiele mężczyzn oddaje swoje brody w ręce specjalistów, czyli barberów. Zajmują się oni dbaniem o dobry wygląd zarostu. Potrafią wyczarować prawdziwe cuda nawet z najbardziej opornych włosów! Jednak nie zawsze mamy czas, aby udać się do barbera. Dlatego powinniśmy poznać podstawy strzyżenia brody, aby móc w razie czego zrobić to samemu. Wystarczy kilka kosmetyków i akcesoriów. Już po kilku razach będziemy dokładnie wiedzieć, jak golić brodę. Dlatego nie bójmy się spróbować i wziąć sprawy w swoje ręce. Nie trzeba mieć nie wiadomo jakich zdolności, aby strzyżenie brody się udało!

Kosmetyki i akcesoria do brody

Jeśli chcemy, żeby nasza broda była zawsze w świetnej kondycji, powinniśmy o nią odpowiednio dbać. Wtedy nawet trochę za długa i nieprzycinana będzie się dobrze układać. Przydatne do tego będą specjalistyczne kosmetyki. Warto także zainwestować w specjalną szczotkę do brody, czyli kartacz. Do układania długiego zarostu najlepiej sprawdzają się olejki oraz balsamy, które zmiękczają włoski i ułatwiają ich ładne uczesanie. Jednak warto regularnie przycinać brodę. Wtedy jeszcze łatwiej jest zadbać o jej piękny wygląd i kondycję.

Jak przycinać i strzyc brodę samodzielnie?

Przed przystąpieniem do strzyżenia brody skompletuj potrzebne akcesoria. Aby osiągnąć najlepsze efekty, wyposaż się w szczotkę i grzebień, a także w trymer, nożyczki do brody oraz brzytwę. Zacznij od rozczesania brody za pomocą szczotki. Ułatwi to prawidłowe ustalenie kształtu twarzy, na którym opiera się całe strzyżenie brody. Należy wyznaczyć linię, która jest składową linii szyi oraz policzków. To będzie odpowiedni kształt dla naszej brody. Linia szyi biegnie od ucha, po dolnej krawędzi twarzy, aż do drugiego ucha. Linia policzków biegnie po górnej krawędzi zarostu. To właśnie zgodnie z nimi musimy przystrzyc nasz zarost. 

Strzyżenie brody – zrób to sam!

Trymer służy do wyrównania wszystkich krawędzi i nadania odpowiedniego kształtu brodzie. Za pomocą nożyczek można łatwo pozbyć się zniszczonych końcówek i odstających włosków. Brzytwa służy do golenia miejsc, w których zarostu nie chcemy. Z pomocą tych akcesoriów można stworzyć idealną brodę. Nie zrażaj się niepowodzeniami lub drobnymi niedociągnięciami. Za każdym razem będzie szło Ci lepiej. Przekonaj się, jak golić brodę samodzielnie. Już po kilku razach opanujesz te czynność do perfekcji. Wystarczy poznać najlepszy kształt dla swojej twarzy oraz dbać o swój zarost. Z tymi kluczowymi kwestiami wszystko pójdzie jak z płatka! 

Redakcja e-vintage.pl

Redakcja e-vintage.pl stawia sobie za cel inspirowanie czytelników do świadomego dbania o swój wizerunek, promując jednocześnie wartości estetyki, elegancji oraz luksusu. Nasze artykuły są adresowane do osób, które pragną wyrażać siebie poprzez swoje ubrania, styl życia oraz dbałość o swoje ciało i umysł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

biżuteria