Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Wizerunek na podstawie stylu

Data publikacji 14 października 2019


Kreowanie własnego stylu nie jest wcale łatwym zajęciem. Warto dokładnie przemyśleć wszystkie detale. Na samym początku najlepiej jest określić na jakim efekcie nam zależy. Pomoże to w dopasowaniu odpowiednich elementów i dobrym zestawieniu ich ze sobą. Nie ma tu miejsca na przypadkowe decyzje i spontaniczne wybory.

Analiza zestawów

Istotne jest szczegółowe analizowanie tworzonych zestawów. Dopiero wtedy można osiągnąć zadowalający efekt. Na samym początku niezbędne jest ustalenie ogólnej kolorystyki. Ilość używanych barw nie może być zbyt duża. Zakłada się, że najbezpieczniej jest zdecydować się na trzy kolory. Muszą do siebie pasować i wzajemnie się dopełniać. Dodatkowo warto uzupełnić je bardziej stonowanymi i neutralnymi odcieniami. W ten sposób można stworzyć garderobę, która jest funkcjonalna. Poszczególne ubrania powinny pasować do dużej ilości innych elementów. W ten sposób stworzenie spójnej stylizacji nie będzie wyzwaniem. Spódnica ołówkowa u wielu kobiet może okazać się strzałem w dziesiątkę. Nadaje się w przypadku typowo biurowych zestawień. W połączeniu z koszulą prezentuje się bardzo elegancko. Równocześnie podkreśla sylwetkę. Warto zdecydować się na dokupienie do niej dopasowanej kolorystycznie marynarki. Mając taki zestaw można jedynie zmieniać bluzki i za każdym razem uzyskiwać zadowalające rezultaty. Ten krój spódnicy nadaje się również do nieco bardziej codziennych zestawów. Wzorzyste koszule z lekkich materiałów będą prezentować się bardzo kobieco w takim połączeniu. Równocześnie nie będzie to zbyt oficjalne zestawienie. Można zdecydować się wtedy na bluzki o bardziej wyrazistych kolorach i charakterystycznych wzorach. Staną się elementem przyciągającym wzrok. Jednak cała stylizacja zostanie odpowiednio wyważona.

Ubranie warte uwagi

Warto mieć w swojej garderobie rzeczy, które od razu rzucają się w oczy. Dzięki temu zyskuje się element, który tworzy całą stylizację. Tego typu ciuchy można łączyć z dowolnymi bardziej stonowanymi elementami. Daje to duże możliwości mieszania ze sobą ubrań. Kolejnym aspektem jest znalezienie dodatków, które rzeczywiście sprawdzą się na co dzień. Warto skupić się tu na dostosowanie koloru do własnych potrzeb. Nie u każdej osoby czarna torebka będzie trafioną decyzją. Uzależnione jest to od kolorystyki ubrań oraz butów, które najczęściej się nosi. Na uwadze należy mieć także fason i rozmiar. Jest to bardzo indywidualna kwestia. Warto dokładnie przemyśleć zakup i przemierzyć różnorodne warianty. Pomoże to znacznie w szybkim podjęciu ostatecznej decyzji.

Redakcja e-vintage.pl

Redakcja e-vintage.pl stawia sobie za cel inspirowanie czytelników do świadomego dbania o swój wizerunek, promując jednocześnie wartości estetyki, elegancji oraz luksusu. Nasze artykuły są adresowane do osób, które pragną wyrażać siebie poprzez swoje ubrania, styl życia oraz dbałość o swoje ciało i umysł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Wybór koszulki do biegania