Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak wypracować kobiecą sylwetkę?

18 października 2019

Duży wydatny biust, szerokie biodra i wąskie wcięcie w tali to proporcje o jakich marzy niejedna kobieta. Choć przez ostatnie dziesięciolecia kanony mody ulegały zmianie, to nie da się ukryć, że sylwetka klepsydry to wciąż klasyka.

Mnóstwo kobiet zadaje sobie pytanie w jaki sposób uzyskać figurę klepsydry?

Można tego dokonać na dwa sposoby. Pierwszy jest prosty i nie wymaga zbyt wielu wysiłku. Kobiecą sylwetkę można uzyskać poprzez odpowiedni dobór ubrania. Odpowiednio dopasowana bluzka pozwoli wizualnie zmienić nasze proporcje. Zdecydowanie lepszym i trwalszym sposobem zmiany sylwetki są ćwiczenia fitness. Poprzez ćwiczenia fizyczne można osiągnąć odpowiednie wymiary i proporcje składające się na sylwetkę klepsydry. Barki i ramiona powinny być mniej więcej tych samych rozmiarów co biodra. Z kolei wcięcie w tali powinno wyraźnie się odznaczać. Niestety sama redukcja tkanki tłuszczowej nie wystarczy. Należy też pokusić się o stosowanie odpowiednich ćwiczeń kształtujących ciało. Ćwiczenia powinny korygować pewne mankamenty w urodzie, proporcjach naszego ciała. Osoby, których problem są zbyt szeroki barki w stosunku do reszty ciała powinny skupić się na podniesieniu mięśni pośladkowych. Należy też koniecznie stosować dietę redukującą masę ciała, tak by pozbyć się tkanki tłuszczowej z brzucha.

Bieganie, rower czy pływanie będą idealnie

Po pewnym czasie warto również zacząć stosować ćwiczenia na mięśnie brzucha. Świetnie do wyrobienia talii nadają się ćwiczenia przy użyciu hula hop. Kobieca sylwetka to najczęściej marzenie Pań o chłopięcym wyglądzie. Brak wcięcia w talii sprawia, że cała sylwetka wygląda na prostokątną. Koniecznie trzeba zabrać się za ćwiczenia rozwijające mięśnie ramion oraz mięśnie pośladkowe. Idealnym wyborem jest orbitrek. Ćwiczenia na tym urządzeniu angażują niemal każdą część ciała w naszym organizmie. Dodatkowo pozwalają wypracować trudne mięśnie naramienne. Po stosowaniu regularnych ćwiczeń można w szybkim tempie zaobserwować znaczącą różnicę w wyglądzie. Kobieca sylwetka jest coraz bardziej widoczna. Ramiona i barki są wyraźnie zaznaczone, tworząc z pośladkami jedną linię. Widoczne jest również wcięcie w talii. Dobrze gdy odpowiednia dieta oraz ćwiczenia połączone są z zabiegami pielęgnacyjnymi. Co ciekawe, w ofercie wielu salonów odnowy biologicznej można znaleźć specjalne zabiegi modelujące. Za ich pomocą można zmniejszyć ilość podskórnej tkanki tłuszczowe. Kobiety borykające się z cellulitem będą z pewnością zadowolone z efektów jakie daje ten zabieg. Jak widać wiele kobiet musi poświęcić mnóstwo pracy na uzyskanie kobiecej sylwetki. Wszystko tylko po to by zrobić odpowiednie wrażenie na mężczyznach.

sweter golf

Redakcja e-vintage.pl

Redakcja e-vintage.pl stawia sobie za cel inspirowanie czytelników do świadomego dbania o swój wizerunek, promując jednocześnie wartości estetyki, elegancji oraz luksusu. Nasze artykuły są adresowane do osób, które pragną wyrażać siebie poprzez swoje ubrania, styl życia oraz dbałość o swoje ciało i umysł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

depilacja laserowa
biżuteria
medycyna estetyczna

Jesteś zainteresowany reklamą?

medycyna estetyczna