O bieliźnie Maidenform

0
272

Jej obsesja na punkcie mody vintage oraz starych filmów zaczęła się już w dzieciństwie. W dorosłym życiu zaczęła spełniać swoje marzenia i ubierać aktorki jednego z najbardziej stylowych seriali ostatnich lat. Dzięki Janie Bryant kobiety znów chcą wyglądać kobieco i rozglądają się za bielizną, która pozwoli im uzyskać sylwetkę klepsydry.

Bielizna Maidenform

Za kostiumy do serialu Mad Men nominowana była trzykrotnie (zdobyła jedną statuetkę),  a jej rola w popularyzowaniu stylu retro jest naprawdę spora. Coraz większe sukcesy serialu zainspirowały nie tylko  największych projektantów – w 2008 roku Michael Kors, Prada czy Vera Wang pokazali kolekcję utrzymaną w duchu lat 60., ale także popularne sieciówki. Marka Banana Republic wypuściła dwie specjalne linie inspirowane serialem, a Brooks Brothers wraz z Janie zaprojektowali limitowaną kolekcję garniturów Mad Men.

Styl retro

Ogromnym zainteresowaniem zaczęła cieszyć się także bielizna w stylu retro.  Mocno zabudowane, modelujące figi, pasy do pończoch, wyszczuplające sylwetkę corselletes czy halki przeżywały swoją drugą młodość. Na planie serialu wszystkie aktorki nosiły bieliznę będącą reprodukcją wzorów z lat 60., jedynie Christina Hendricks miała na sobie oryginalne pasy oraz gorsety.

W 2010 roku legendarna marka Maidenform zaprosiła Janie do współpracy. Tak powstała kolekcja inspirowana serialem oraz projektami zaczerpniętymi z archiwum marki, będącej na rynku już ponad 90 lat.
Maidenform znana jest nie tylko ze swoich ikonicznych projektów, ale także serii reklam zaczynających się od słów „ I dreamed that I went …in my Maidenform bra” , które w latach 50. oraz  60. ukazywały się w amerykańskiej prasie.  Odniesienia do tej kampanii pojawiły się także w drugim sezonie serialu Mad Men, przy okazji tworzenia kampanii dla innej znanej marki bieliźnianej Playtex.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here