Jak optycznie wysmuklić i wydłużyć sylwetkę?

0
448

Przeglądając fotografie kobiet z lat 30., zawsze zachwycam się nie tylko ich niesamowitym wyczuciem stylu, ale i lekkością, z jaką pozują. W latach 30. na dobre pożegnano bezkształtne chłopczyce i zaczęto podkreślać krągłości w wysublimowany sposób.
Jak dodać sobie centymetrów i uzyskać posągową sylwetkę z lat 30.? Oto kilka moich trików!

1. Noś dopasowane ubrania!

Nic tak nie pomoże sylwetce, jak noszenie ubrań w odpowiednim rozmiarze, czyli ani zbyt obcisłych, ani zbyt luźnych. Jest to moim zdaniem 70% sukcesu. Oversizowe czy niedopasowane ubrania zawsze zniekształcają sylwetkę, więc zakładając je, dodajemy sobie kilogramów!

2. Bądź świadoma swoich wad i zalet w sylwetce

Analiza sylwetkowa odgrywa w tym punkcie kluczową rolę. Masz dość krótką szyję? Zakładaj bluzki z dekoltami. Twoje ramiona są obszerne? Unikaj bluzek/sukienek bez rękawów. Optyczne wyszczuplenie sylwetki będzie ją dodatkowo wydłużać.

3. Zakładaj odpowiednie obuwie

Jeśli natura nie obdarzyła Cię wzrostem modelki – musisz zaprzyjaźnić się z butami na wysokim obcasie, przynajmniej 7 cm. Nawet najlepiej dobrana spódnica czy sukienka nie będzie prezentować się dobrze, jeśli założysz balerinki. Oczywiście, będzie to wygodniejsze rozwiązanie, lecz mniej efektowniejsze!  Najwięcej lekkości zyskasz, wybierając buty na cienkiej szpilce. Koturny czy obcasy typu cuban dodadzą toporności stopie. Im bardziej wycięte czółenka i odsłaniające całe śródstopie – tym lepiej. Niestety, obuwie z tzw. T-straps, czyli zapięciem wokół kostki, skracają nogi.

Bardzo ważny jest także dobór koloru rajstop czy pończoch. Ciemniejszy kolor rajstop/pończoch niż obuwia, odcina nogę i optycznie skraca ją. Ciekawym zabiegiem może być także dobranie rajstop w tym samym kolorze butów, wtedy granica pomiędzy butem a końcem stopy nie jest widoczna, a noga wydaje się być dłuższa. Czarny szew z tyłu pończoch czy rajstop wysmukla łydkę.

4. Nie zapominaj o bieliźnie wyszczuplającej/korygującej!

Jadwiga Suchodolska w poradniku z 1937 roku „Sztuka ubierania się” pisała: Gorset należy niewątpliwie do tych pozycyj garderoby, których lekceważyć nie należy. Suknia, pod którą nie włożono gorsetu, nie leży ładnie, zresztą mało która z pań ma idealnie zgrabną figurę, a więc gorset, byle nie za ciasny, jest potrzebny, szczególnie dla pań tęższych. […] Minęły wprawdzie bezpowrotnie te czasy, kiedy to panny, ściśnięte gorsetem, co chwila mdlały, a później po paru latach wpadały w złośliwą anemię. Gorset oczywiście to jedno z wyjść, jakie możemy wybrać. Mankamenty figury skoryguje odpowiednia bielizna albo rajstopy wyszczuplające.

5. Jeśli paski to tylko te pionowe

Poziome paski, czy to na bluzce, czy na spódnicy, optycznie poszerzają. Jeśli więc chcesz wydłużyć sylwetkę – wybieraj pionowe pasy. Sprawdzą się również sukienki/spódnice z wszytymi po bokach panelami w czarnym lub cielistym kolorze. Monochromatyczne zestawy ubrań także wysmuklają figurę.

6. Dodatki czynią cuda!

Czasami wystarczy zwykła chustka czy apaszka! Możemy np. zawiązać ją w taki sposób, by przypominała krawat, wtedy optycznie wydłuża szyję i wyszczupla sylwetkę, a i bardzo często odwraca uwagę od zbyt małych lub zbyt dużych piersi. Krótsze włosy zaokrąglają buzię, ale jeśli nie chcesz ich zapuszczać, nadasz twarzy smukłości poprzez długie, zwisające kolczyki!

A Wy jakie stosujecie triki, by nadać swojej figurze lekkości i optycznie ją wysmuklić? Zdradźcie je w komentarzach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here