• Wygraj marynistyczny fascynator!
  • Zostań testerka kosmetyków! Zapisz się - kto pierwszy, ten lepszy!
  • Koncert Kylie Minogue już 30 października! Musisz tam być!
  • Sprawdź, czy jesteś współczesną pin up girl!
  • Zapraszamy Miłośniczki i Miłośników retro/vintage do dyskusji na forum!

Kokieteryjne pin up girls

Moda w stylu pin-up ma swoje korzenie w latach 40. i 50.  Pojawiła się w Stanach Zjednoczonych. Nazwa pin-up wzięła się od plakatów z pięknymi dziewczynami, które mężczyźni wieszali na ścianach ( ang. pin up – przypinać, przymocowywać).

W galerii znajdziecie słynne pin up girls (źródło: www.listal.com) i pin up na okładkach starych książek (źródło: www.redkoaladesign.pl/).

Pin up girls – styl

Charakterystycznymi elementami stylizacji pin-up girls, które stosują także dzisiaj dziewczyny pragnące upodobnić się do piękności z tamtego okresu, są rozkloszowane sukienki w groszki lub kwiaty, krótkie spodenki z podwyższonym stanem i zadziorne fryzury: podpięte po bokach loki czy zmysłowe fale.

Makijaż w stylu pin up

W stylizacji tej bardzo ważną rolę odgrywa makijaż – mocno pomalowane na czerwono usta, czarna kreska nad powiekami, długie i często sztuczne rzęsy oraz delikatnie zarumienione policzki.

Zmysłowe pin up girls

Moda pin-up jest bardzo zmysłowa i kobieca, co wyjaśnia po części fakt, że wywodzi się ona z USA. W purytańskiej Ameryce lat 40. I 50. mężczyźni spragnieni byli kobiecego piękna, pornografia była zakazana. Nic zatem dziwnego, że erotyczne zdjęcia pięknych i seksownych, ale jednak ubranych dziewcząt zrobiły tam błyskawiczną karierę, sprawiając, że moda na pin-up trwa do dziś.

Pojawiającym się często wzorem w stylizacjach są wisienki, kokardki i drobna kratka vichy. Buty pin-up girls to obowiązkowe czółenka lub peep toe, koniecznie na wysokim obcasie.

Najsłynniejszą pin-up girl była bez wątpienia Marilyn Monroe. Kobieta zmysłowa i seksowna w każdym calu. Dzięki tym powabnym i kobiecym stylizacjom zyskiwała jeszcze więcej czaru i uroku. Marilyn nosiła zarówno sukienki w stylu pin-up, jak i wyrazisty makijaż charakterystyczny dla tego nurtu.

Współczesne pin up girls

Współcześnie z trendu pin-up inspiracje czerpią szczególnie artystki, które fascynują się stylem retro, czyli Gwen Stefani, Christina Aguilera, jak i mistrzyni burleski Dita von Teese.

Gwen Stefani uwielbia mocne makijaże, dzięki którym jej blada i mało wyrazista twarz zyskuje charakteru.

Christina Aguilera stawia na seksowny styl marynarski – króciutkie spodenki, podkreślony biust i obowiązkowy mocny makijaż.

Dla Dity von Teese moda pin-up to tak naprawdę druga skóra. Ta modelka, aktorka i striptizerka nauczyła się podkreślać za pomocą strojów pin-up wszystkie swoje atuty i czyni to doskonale.

Źródła zdjęć:

carolinnnne.pinger.pl, marilynmonroe.ucoz.com, kaydarlin.blogspot.com,  behindthelashes.com, tuaneane.blogspot.com, rosalieeve.blogspot.com, www.webdesign.org, www.fotolog.com, www.choppedanddiced.com, www.dreamstime.com

 

 

 

Autor kamolka

Redaktor naczelna portalu, zakochana w stylistyce lat 20. i 50. Miłośniczka psiaków!kamolka, 17.02.2012, 8:36:41
Skomentuj (0)
Zostań pierwszym, który doda komentarz »

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz


+ 9 = 11

e-vintage.pl:

short term loans bad credit cash loans online loans

Zdjęcie dnia

Polecane wpisyTu jesteśmy!

    

Tagi

GaleriaStrona wykorzystuje Cookies do przechowywania informacji na komputerze użytkownika.